תאונות עבודה

אנו מתמחים בטיפול בעובדים אשר נפגעו תוך כדי עבודתם. תאונות עבודה אינן קורות סתם כך. תאונות עבודה נגרמות, ומניסיוננו, תאונות העבודה נגרמות בעיקר בגלל חוסר ההקפדה של המעביד על כללי הבטיחות בעבודה. בעבור מעבידים רבים, ההקפדה על כללי הבטיחות היא נטל מכביד המפריע לקצב העבודה. 

אנו מייצגים נפגעי עבודה מול המוסד לביטוח לאומי. אנו מלווים אותם מתחילת התהליך של קבלת ההכרה בתאונה כתאונת עבודה (ישנה הקפדה על קבלת הכרה לגבי כל האיברים שנפגעו), ועד לייצוג בפני ועדות רפואיות מן הדרג הראשון, ועדת ערערים וערעורים לבית הדין לעבודה.

מלבד תגמולי המוסד לביטוח לאומי, נפגע בעבודה יכול לתבוע ממעבידו פיצויים בגין נזקי הגוף שנגרמו לו. בדרך כלל, מרבית המעבידים רוכשים פוליסת ביטוח חבות מעבידים שמכסה את האחריות שהם עשויים לחוב כלפי העובד. המאפיין העיקרי של תביעות כנגד המעביד הוא הצורך להוכיח כי המעביד התרשל כלפי עובדו והפר חובות חקוקות שתכליתן הגנה על בטיחות העובד. יחד עם זאת, חשוב לציין כי בנסיבות מסוימות עלול גם העובד לשאת באחריות מסוימת לנזק שנגרם לו, ואז עלול שיעור הפיצוי לקטון עקב הטלת אשם תורם על העובד.

רשלנות המעביד כלפי העובד יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים וצורות, למשל: אספקת כלי עבודה לא תקניים ולא בטיחותיים, כגון מסור חשמלי או דיסק חיתוך ללא מגן בטיחות, שימוש בסולם לא תקין, עבודה בגובה ללא הכשרה מתאימה וללא רתמות בטיחות ונקודות עיגון למניעת נפילה מגובה, עבודה על גגות שבירים ללא אמצעי דריכה בטיחותיים, הפעלת מכונה מסוכנת מבלי שהעובד קיבל הכשרה מתאימה להפעלתה או מכונות שפורקו מהן מגני הבטיחות, העבדת העובד בסביבת עבודה  מסוכנת (כמו רצפה חלקה ושמנונית) או אפילו הרמת משא של מעל 20 ק"ג ללא עזרה של עובד נוסף.

 

משרדנו מטפל בנפגעים שנגרמו להם פגיעות גוף קשות ביותר במהלך עבודתם.  אנו מייצגים עובד בניין שנפל מגובה של למעלה משלוש קומות לתוך מכולת אשפה ונותר נכה בשיעור של 100%.

אנו מייצגים משפחות שאיבדו את יקיריהן בתאונות עבודה קשות. במסגרת טיפולנו במשפחות השכולות, אנו מנסים לעזור בכל תחום אפשרי מול המוסד לביטוח לאומי כדי שיכיר בהן כתלויות במנוח, מסייעים להן בענייני ביטוח החיים למשכנתא, מטפלים בקבלת צווי ירושה ובעזרה למשפחה מול הבנקים, מול מוסדות הציבור ומול מחלקות הרווחה והעזרה הסוציאלית.

 

לעו"ד אסל ניסיון רב בתחום הציוד ההנדסי והמכונות, שמקנה  לו יתרון רב בהבנה ובניתוח של נסיבות התאונה.